Na co zwracać uwagę podróżując po Barcelonie

Na co zwracać uwagę podróżując po Barcelonie?

Barcelona jest niezwykle popularnym kierunkiem podróży. Większość par nowożeńców wybiera ją, jako destynację na swoją podroż poślubną. I nic w tym dziwnego, ponieważ miasto to potrafi zachwycić.Położona nad Morzem Śródziemnym, otoczona pasmem górskim, Barcelona znana jest z ciekawej i oryginalnej architektury, pięknych i urokliwych uliczek, cudownej atmosfery i przede wszystkim z twórczości wybitnego architekta Antoniego Gaudi.

 

Wyjazd do Barcelony

 

Wyjazd do Barcelony najlepiej zaplanować w najcieplejszych miesiącach roku, czyli od wiosny do końca lata. Jednak należy wówczas mieć na uwadze, że cieszy się wtedy ona największa popularnością wśród podróżniczych destynacji. Wyjazd zimą również może się udać, ponieważ wtedy w Barcelonie temperatura utrzymuje się na poziomie rzędu 20 stopni C w ciągu dnia. Od czasu do czasu może oczywiście przelotnie popadać. Jak najlepiej zorganizować podróż do Barcelony? Tanią i szybką opcją jest samolot. Jeżeli interesują nas aktualne oferty, w wyszukiwarce Internetowej wystarczy wpisać frazę np. „Barcelona podróż”, a w odpowiedzi dostaniemy najlepsze aktualne oferty biletów samolotowych.

 

Na co zwrócić uwagę, gdy planujemy wyjazd do Barcelony?

 

Warto zastanowić się nad tym, co chcemy zwiedzić, ponieważ ciekawych miejsc jest naprawdę wiele, jednak część z atrakcji może być akurat nieczynnych, stąd warto sprawdzić takie lokalizacje wcześniej. Raz unikniemy rozczarowania, a dwa zaoszczędzimy nadkładania drogi, gdyż czasami ciekawe miejsca są od siebie bardzo oddalone. W okresie jesienno-zimowym nie skorzystamy też z plaży, bo zdecydowanie nie jest to sezon na kąpiele.

 

Najciekawsze miejsca podczas wyjazdu

 

Będąc w Barcelonie nie możemy nie odwiedzić jednego z największych architektów miasta- Antonim’a Gaudi. Najbardziej znanym zabytkiem Barcelony jest Sagrada Familia- jedno z najwspanialszych dzieł łączących gotyk ze stylem Art Nouveau. Bazylika robi ogromne wrażenie, którego nie sposób opisać słowami. Styl Gaudiego uważany jest za najważniejszy symbol Barcelony. Warto zobaczyć też Park Güell, w którym odkryjemy niezwykle kolorowe mozaiki układane przez samego Goudiego. Casa Batlló to apartamentowiec i kolejne dzieło architekta, w którym zaprojektował każdy element sam (od klamek po podłogi) – niezwykle ciekawe. Polecany jest też La Boqueria- czyli targ spożywczy znajdujący się przy zatłoczonej ulicy La Rambla. Dodatkowo warto przespacerować się gotycką dzielnicą, pełną średniowiecznych pozostałości. Kolejnym miejscem może być nadmorska dzielnica Barcelony- najbardziej nowoczesne i młodzieżowe miejsce, znajdujące siew okolicach starego portu.

Na co zwracać uwagę podróżując po Barcelonie?
Oceń wpis