Co zwiedzić na Sycylii we Włoszech

Co zwiedzić na Sycylii we Włoszech?

Na Morzu Śródziemnym nie ma większej wyspy niż włoska Sycylia. Osoby, które planują zwiedzanie Sycylii, powinny przyjrzeć się historii tej wyspy. Zamieszkiwały ją rozmaite ludy i cywilizacje. Kolonie mieli tutaj Grecy. Później Rzymianie. Stopę na wyspie postawili również Arabowie, którzy ją podbili, a których później wyparli Normanowie… Nic dziwnego, że dzisiaj Sycylia jest niejednorodną zbitką rozmaitych kultur. To czyni ją fascynującym zakątkiem świata, do którego zjeżdżają turyści z całego świata. Trzeba przyznać, że na Sycylii jest co zobaczyć.

 

Sycylijska Etna

 

To od Etny często zaczynają turyści, którzy zawitali za wyspę. W końcu Etna jest jednym z najsłynniejszych wulkanów na ziemi. Ogromy wulkan, który góruje nad całą Sycylią wciąż jest aktywny. Wycieczka na Etnę jest drogą pełną zdumiewających widoków. Etna Sycylia zwiedzanie może odbyć na kilka sposobów. Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby zdobyć górę samodzielnie. Jeżeli ktoś nie preferuje pieszych wycieczek górskich może skorzystać z kolejki linowej.

 

Palermo

 

Chociaż Etna to najczęstszy punt wycieczkowy turystów nie znaczy to, że na tej wspaniałej wyspie nie ma miejsc równie interesujących. Takim miejscem jest na przykład miasto Palermo znajdujące się na północy wyspy. W Palermo można natknąć się na całe mnóstwo architektonicznych perełek takich jak koścół La Martorana, San Cataldo i San Caterina. W ogrodzie botanicznym w Palermo z pewnością zachwycą egzotyczne rośliny z całego świata. Ciekawym, ale i niepokojącym miejscem są także Katakumby Kapucynów. Spoczywa tam około 8 tysięcy zmumifikowanych ciał. Jest to fascynujący widok, jednak odradza się wizytę w Katakumbach Kapucynów osobom wrażliwszym

 

Syrakuzy

 

Kolejnym miejscem, które jest równie ciekawe, a dla miłośników architektury i historii pewnie nawet ciekawsze niż zwiedzanie Etny na Sycylii, są Syrakuzy. Mówi się, że Syrakuzy są najbardziej greckim kawałkiem Włoch. Właściwie to Grecy je założyli w VIII wieku p. n. e. W mieście można znaleźć ślady, które zostawili po sobie Rzymianie, Wandale i Normanowie. To co z pewnością warto zobaczyć wie mieście to klimatyczna starówka miasta z katedrą wraz z parkiem archeologicznym. Najpopularniejszą wśród turystów częścią Syrakuz jest wyspa Ortygia. Znajduje się w zatoce Syrakuz. Jest otoczona portami. Dla miejscowych jest po prostu starym miastem. Swoją nazwę zawdzięcza greckiemu słowu, które oznacza przepiórkę. Ortygia jest małą wyspą, toteż najprzyjemniej zwiedza się pieszo. W Ortygii warto zobaczyć między innymi ruiny antycznej bramy miejskiej Porta Urbica czy Plac Archimedesa.

Co zwiedzić na Sycylii we Włoszech?
Oceń wpis