Czy warto rzucić pracę dla podróży dookoła świata

Czy warto rzucić pracę dla podróży dookoła świata?

Marzenie o podróży dookoła świata tkwi w głowach tysięcy osób. W dobie social media, kiedy tak wiele z nas dzieli się skrawkami swojej codzienności na zdjęciach w aplikacji Instagram, co chwilę można natknąć się na informację o kimś znajomym, kto właśnie nadaje z drugiego końca świata. Czasami z dnia na dzień ludzie rzucają pracę, by dosłownie gonić swoje marzenia. A to największe to wyprawa dookoła świata.

 

Czy warto rzucić pracę dla podróży dookoła świata?

 

Ludzie różnią się swoimi celami i pomysłami na życie, mają zupełnie odmienne priorytety, a także zupełnie odmienne możliwości realizowania ich. Z pewnością dużo łatwiej jest rzucić pracę komuś, kto wykonuje wolny zawód i praktycznie może w nim zarabiać z każdego punktu świata. Współcześnie mówi się na przykład od tak zwanych cyfrowych nomadach, czyli osobach pracujących na przykład jako programiści lub informatycy, pisarze lub twórcy. Mogą oni pracować, mając dostęp do laptopa i Internetu. To ich główne narzędzie poza ich własną głową. Dlatego też zarabiają bez względu na to, czy czas spędzają w biurze, czy na przykład na hamaku gdzieś w dżungli na Bali, czy w Tajlandii. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy warto rzucić pracę dla podróży dookoła świata. Z pewnością jednak taka przygoda może być nie tylko wspaniałym doświadczeniem pełnym pozytywnych emocji, ale też ogromną lekcją życia.

 

Podróżuj i pracuj

 

Raczej trudno kupuje się bilet dookoła świata w jeden dzień. Osoby planujące tak długą wyprawę zwykle nastawiają się na to, że przez jakiś czas pomieszkają w konkretnym miejscu, z którego będą następnie polować na tanie bilety do kolejnego punktu wyprawy. Z ekonomicznego punktu widzenia to najbardziej rozsądne. Dlatego też mnóstwo osób nastawia się na to, że w trakcie swojej podróży będą też pracować. Dzięki temu przynajmniej częściowo uda się na bieżąco gromadzić budżet na kolejne etapy wyprawy. To rozsądny i bardzo życiowy pomysł. W ten sposób można bowiem zdobyć doświadczenie w bardzo wielu różnych pracach, często prostych i nie wymagających szczególnego wykształcenia, jednak dających naprawdę bardzo dużo doświadczenia życiowego. To właśnie jedna z najpiękniejszych kwestii związanych z podróżą – poszerzenie swoich horyzontów i uczenie się zupełnie nowych rzeczy. Jeżeli ktoś właśnie w taki sposób podchodzi do planów na podróż wokół świata, z pewnością powinien rozważyć rzucenie pracy i spróbowanie. Poza tym najlepiej zrobić to wtedy, zanim zacznie się wić swoje własne rodzinne gniazdko. Dlatego też podróż dookoła świata to przygoda dla ludzi młodych, bez zobowiązań, zwyczajnie łatwo przychodzi spakowanie plecaka albo walizki i wyruszenie w nieznane.

Czy warto rzucić pracę dla podróży dookoła świata?
Oceń wpis