Najciekawsze szlaki turystyczne w Polsce

Najciekawsze szlaki turystyczne w Polsce

Polska jest zdecydowanie pięknym krajem, z niezliczoną ilością zapierających dech w piersiach krajobrazów. Mnóstwo u nas terenów stosunkowo dzikich, w których przez wiele godzin wędrówki można spotkać zaledwie kilka osób. Dla miłośników aktywnego wypoczynku, którzy uwielbiają chodzić pieszo, jest wiele atrakcyjnych szlaków, które godne są polecenia. Niektóre z nich wymagają lepszej kondycji i formy, a przejście ich jest niejako sporym wyzwaniem, inne zaś to szlaki, na które można wybrać się nawet z dziećmi.

 

Atrakcyjne szlaki turystyczne Polski wschodniej czyli bieszczadzkie połoniny

 

Chyba nikomu nie trzeba rekomendować wyjazdu w Bieszczady, gdzie nie brakuje pięknych pieszych szlaków turystycznych, na których czasami próżno szukać żywej duszy. Jeżeli w Bieszczady wybierzemy się późną jesienią, jest większa szansa na spotkanie tam jelenia czy wilka, niż innego człowieka. Szczególnie warto przejść się połoninami, które zachęcają łagodnymi wzniesieniami, pokrytymi niskokogórską roślinnością. Co ważne, Bieszczadzkie połoniny będą święta destynacją dla rodzin wędrujących wraz z dziećmi. To stosunkowo proste szlaki piesze, na które można wybrać się już z kilkulatkiem.

 

Piesze szlaki turystyczne w Polsce – Orla Perć

 

Trasa na Orlej Perci została wytyczona na początku XX wieku. To z pewnością jeden z najtrudniejszych szlaków pieszych we wszystkich polskich górach, do przejścia którego trzeba się dobrze przygotować kondycyjnie, a także odpowiednio nastawić się psychicznie. Nie jest to bowiem szlak dla mięczaków, a bardziej dla ludzi o mocnych nerwach. Dlatego też na przejście Orlej Perci trzeba wybrać się wtedy, gdy pogoda dopisuje, a w wysokich górach nie leży już śnieg. Część trasy wymaga pewnych umiejętności chodzenia po wysokich górach – do asekuracji dla turystów przygotowano tam łańcuchy. Na ten szlak powinny zatem wybierać się te osoby, które są w dobrej formie kondycyjnej oraz zdrowotnej.

 

Szlak w Dolinie Pięciu Stawów Tatrzańskich

 

Zdecydowanie prostszym szlakiem oferującym jednak naprawdę fantastyczne widoki jest szlak w Dolinie Pięciu Stawów Tatrzańskich. Miejscami jest on również wymagający, ale tak naprawdę poradzą sobie na nim nawet ci piechurzy, które raczej rzadko wybierają się w góry. Bajeczne widoki z pewnością będą doskonałą nagrodą za włożony w wędrówką trud. Kiedy nad Morskie Oko idą dzikie tłumy, zboczenie na szlak w Dolinie Pięciu Stawów to możliwość poczucia prawdziwej samotności w górach. Dużo mniej osób, więcej przestrzeni – tego właśnie często szukają miłośnicy pieszych wędrówek.

Najciekawsze szlaki turystyczne w Polsce
Oceń wpis