Od czego zacząć zwiedzanie Paryża

Od czego zacząć zwiedzanie Paryża?

Paryż zapewne wszystkim kojarzy się ze słynnym miastem miłości, pełnym pięknej architektury, sztuki, francuskiego wina, bagietek i dobrego jedzenia. Z drugiej strony, Paryż to miasto kontrastów: różne narodowości, gwarne ulice, pędzący ludzie, lecz również moda i francuski szyk. Paryż jest popularnym kierunkiem wypraw, bo nie sposób go ominąć na mapie Europy. Kusi swym pięknem zakochanych, którzy często celebrują w nim pierwsze dni małżeństwa.

 

Jeżeli sami też planujemy odwiedzić to europejskie miasto, stolicę mody i Francji, warto dobrze się przygotować, by na mapie turysty i mody niczego nie zabrakło. Jeżeli do wyprawy przygotowujemy się w ostatnim momencie, polecane jest skorzystanie z pomocy Internetu. W tym celu w wyszukiwarce pomocne będzie wpisanie fraz np. „ciekawe miejsca Paryż” lub „zwiedzanie Paryża porady”, by po chwili otrzymać wiele wskazówek, co, gdzie i kiedy najlepiej zobaczyć podczas podróży do Paryża.

 

Ciekawe miejsca w Paryżu?

 

Najbardziej znana historyczna część Paryża nie zajmuje dużego obszaru, stąd też możemy ją zwiedzić w ciągu kilku godzin. Nie warto poruszać się pieszo, ponieważ lepiej jest skorzystać z dobrze zorganizowanej komunikacji.

 

Obowiązkowo należy zobaczyć jedną z dwóch naturalnych wysepek na Sekwanie np. wyspę Île de la Cité . To tutaj miasto miało swój początek, zaś dziś znajdziemy tu budynki administracji publicznej oraz niewielki park. Jednak wyspa odwiedzana jest głównie ze względu na mieszczącą się na niej słynną katedrę Notre Dame. Katedra to jedno z najpopularniejszych atrakcji Paryża, dlatego też musimy liczyć się z tym, że przed jej wejściem ustawiają się naprawdę bardzo długie kolejki. Samo wejście do katedry jest darmowe, jednak zapłacić musimy, jeżeli chcemy wejść na wieżę- piękne widoki zrekompensują nam poniesione koszty.

 

Drugą naturalną wyspą jest wyspa Saint-Louis. Zarówno pierwszą, jak i drugą łączy most, po którym można poruszać się pieszo. Wyspa bogata jest w niezwykle eleganckie dzielnice, spacerując zobaczymy ekskluzywne knajpki, galerie sztuki, a także wiele ciekawych sklepów. Znajduje się tu też niewielkie muzeum Adama Mickiewicza oraz biblioteka polska.

 

Kolejnym obowiązkowym punktem zwiedzania są Łuk Triumfalny oraz Luwr, które położone są od siebie w odległości około 4 kilometrów, jednak trasa ta zaliczana jest do jednych z najciekawszych w Paryżu. Warto więc pokonać ten dystans spacerem, podziwiając otaczające piękno. Co więcej, idąc w linii prostej od Łuku Triumfalnego miniemy jakże znane Pola Elizejskie, a także Plac Concorde i słynny ogród Jardin des Tuileries. Trasą tą dojdziemy do samego Luwru. Spacerując zobaczymy też wiele niesamowitych pałacyków i kościołów.

Od czego zacząć zwiedzanie Paryża?
Oceń wpis