Aplikacje przydatne w dalekich podróżach

Aplikacje przydatne w dalekich podróżach

Podróże wzbogacają życie o nowe doświadczenia, znajomości i przygody. Prywatne czy służbowe, samotne czy w gronie przyjaciół – w każdej podróży warto korzystać z aplikacji przeznaczonych dla osób zwiedzających nowe miejsca. Dzięki nim łatwo i szybko znajdziesz odpowiedni hotel, w którym zarezerwujesz nocleg, zaplanujesz zwiedzanie ciekawych miejsc i znajdziesz najlepszy lot. Oto darmowe i praktyczne aplikacje na podróż, z których warto skorzystać.

 

Aplikacje do organizacji podróży

 

Wakacyjni Piraci to aplikacja, która pomoże znaleźć interesujące oferty podróżnicze. Można tu zarezerwować między innymi wczasy, loty oraz hotele. Równie przydatna jest aplikacja KAYAK, która ułatwi organizację wymarzonej podróży. Pozwala ona porównać i wybrać oferty lotów, hoteli czy samochodów. Wybór atrakcyjnej oferty ułatwi również TripAdvisor – zawiera miliony recenzji lotów, hoteli, restauracji oraz różnego rodzaju atrakcji, wraz z możliwością rezerwacji.

 

Zakwaterowanie

 

Aplikacja turystyczna, która umożliwi znalezienie noclegu przyda się każdemu podróżnikowi. Airbnb zapewnia możliwość znalezienia zakwaterowania w każdym zakątku świata. Hostelworld posiada w swojej ofercie zarówno hostele, jak i hotele oraz pokoje w ponad 170 krajach. Natomiast dzięki CouchSurfing możesz znaleźć darmowy nocleg u lokalnych gospodarzy. Jest to doskonały sposób na oszczędzenie pieniędzy, a także na zawieranie nowych znajomości.

 

Bezpieczeństwo

 

Niezwykle przydatne są aplikacje na podróż, które zapewnią bezpieczeństwo. Jedną z nich jest iPolak – aplikacja polskiego MSZ, która pomoże w razie kłopotów za granicą. Wskaże ona trasę do polskiej placówki dyplomatycznej, a także ostrzeże przed zagrożeniami w danym kraju. Natomiast aplikacja Mass Event Security doradzi, jak zachować się w sytuacjach krytycznych, takich jak na przykład atak terrorystyczny. Zawiera ona również informacje na temat udzielania pierwszej pomocy.

 

Inne aplikacje

 

Każdą podróż ułatwi aplikacja PackKing. Jest to lista rzeczy do spakowania, dzięki której nie zapomnisz o żadnym niezbędnym przedmiocie. Warto skorzystać także z Journi Travel Journal, żeby stworzyć wyjątkowy dziennik podróży, zawierający zdjęcia. Miłośnicy podróży mogą również zainstalować aplikację Been. Pozwala ona na zaznaczanie odwiedzonych krajów, na każdym kontynencie. W dalekich podróżach z pewnością przyda się również aplikacja turystyczna, zawierająca szczegółowe mapy. Jedną z nich jest MAPS.ME, która działa również w trybie offline. Posiada ona pięć typów nawigacji, co z pewnością ułatwi przemieszczanie się.

Aplikacje przydatne w dalekich podróżach
Oceń wpis