4 pomysły na wycieczki szkolne po Polsce

4 pomysły na wycieczki szkolne po Polsce

Polska może poszczycić się wspaniałymi miejscami, często niedostępnymi u naszych sąsiadów. Mamy zarówno wysokie góry, jak i morze. Jeziora i tereny płaskie, a ponadto ogromną ilość zabytków. Wszystko to powoduje, że wycieczki szkolne w Polsce mogą być bardzo oryginalne i interesujące zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów.

 

Wycieczka nad Bałtyk

 

Największą popularnością polskie morze cieszy się w okresie wakacyjnym, jednakże można zorganizować wycieczkę szkolną czy wręcz zieloną szkołę nad morze w czerwcu lub we wrześniu, kiedy jest jeszcze stosunkowo ciepło i przyjemnie. Poza tym dla dzieci będzie to nie tylko udany wyjazd, ale także skorzystają na nim zdrowotnie, dzięki większej zawartości jodu w nadmorskim powietrzu.

 

Wycieczka w Tatry

 

Polskie góry urzekają swoją urodą i corocznie przyciągają rzesze turystów. Zróżnicowanie szlaków i tras sprawia, że w górskim krajobrazie odnajdzie się także i mniej zaawansowany turysta. Niespotykana nigdzie indziej flora i fauna będzie ponadto ciekawą lekcją przyrody dla dzieci, a tło z gór może być idealne pod szkolne zdjęcia.

 

Wycieczka na Mazury

 

Polskie pojezierze cieszy się wielką popularnością. Nagromadzenie jezior i stawów w jednym miejscu sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Po jeziorach można żeglować, pływać kajakami czy motorówkami, kąpać się nad brzegiem albo opalać. Podobnie jak w przypadku Bałtyku, lepiej wybrać się początkiem albo końcem roku szkolnego, a samą wycieczkę zaplanować na przynajmniej kilka dni.

 

Polskie zabytki

 

Polska jest bogata w zabytki, począwszy od wieków średnich, przez okres zaborów, po czasy wojenne i współczesne. Żywa lekcja historii zapadnie dzieciom na pewno znacznie lepiej w pamięć, niż suche fakty wyczytane z podręcznika szkolnego. Zwiedzanie muzeów, skansenów albo zamków można łączyć z wycieczkami krajoznawczymi i przyrodniczymi i dowolnie je modyfikować w zależności od pogody albo zmęczenia dzieci.

 

Pomysły na wycieczki szkolne mogą być różne, ponieważ w Polsce mamy mnóstwo możliwości do ich zorganizowania. Wystarczy tylko się rozejrzeć w swojej okolicy, bo czasem i jednodniowa wycieczka dostarczy dzieciom i młodzieży więcej wrażeń i wiedzy, niż cały tydzień spędzony w szkole. Ponadto wycieczki szkolne to także idealny sposób na integrowanie grupy poprzez różne zabawy i gry, albo przez samo spędzanie ze sobą czasu w autobusie lub na kampusie. Każda klasa powinna przynajmniej raz w roku wybrać się na wycieczkę. ponieważ to z nich przywozi się często najlepsze wspomnienia, nie mówiąc już o wymiarze edukacyjnym takich wyjazdów.

4 pomysły na wycieczki szkolne po Polsce
Oceń wpis