10 zasad slowlife

10 zasad slowlife

Ciągła gonitwa i brak czasu dla siebie wyczerpują cię? Nie umiesz złapać równowagi między obowiązkami a swoimi potrzebami? Jeśli tak, to znaczy, że czas sięgnąć po blog slow life i zapoznać się z dziesięcioma zasadami spokojnego trybu życia.

Czas

Kluczowym pojęciem naszej cywilizacji jest czas. Ten dla większości z nas biegnie bardzo szybko. Nie nadążamy z pracą, obowiązkami domowymi i zadowalaniem naszych najbliższych. Efektem tego wszystko robimy kosztem samego siebie i naszego czasu wolnego. Pierwszym przykazaniem jest zatem znalezienie czasu dla siebie. Z tego wynika druga zasada, która mówi, że nie należy się przejmować stratą czasu. Bez względu na to, co robisz, to traktuj to jak swój czas relaksu. Jeśli chcesz posiedzieć i popatrzyć się w dal, po prostu to zrób bez wyrzutów sumienia, że obok ciebie biegnie życie. Jednocześnie doceniaj rzeczy małe i ciesz się ze swoich sukcesów. Ostatecznie zadbaj o to, aby znaleźć czas na kontakty z ważnymi dla ciebie ludźmi. Idealnym miejsce jest choćby restauracja slow food, gdzie przy okazji zjesz pełnowartościowy posiłek zamiast pełnego węglowodanów i chemii hamburgera.

Praca slowlife

Jeśli chcesz zmienić swoje życie, to musisz też wprowadzić pewne poprawki w zakresie pracy oraz funkcjonowania w domu. Postaraj się przede wszystkim zmienić charakter i jakość waszych stosunków w miejscu pracy. Slow talk, czyli otwarta i szczera rozmowa ze współpracownikami, pozwoli ci na nowo zdefiniować priorytety i określić zasady współżycia. Dzięki niej możesz też nauczyć się mówić „nie”. Musisz wiedzieć, że to ty jesteś ważny, a umiejętność odmawiania w sytuacjach dla ciebie stresowych czy niekomfortowych, jest elementem szacunku do samego siebie. Z tego samego powodu zrezygnuj z relacji, które uważasz za toksyczne. Nie analizuj tego, czy naprawdę takie są. Jeśli nie czujesz się w nich komfortowo, to znaczy, że ci szkodzą. Musisz też zastosować odpowiednią równowagę między pracą a swoim prywatnym życiem. Jeśli pracujesz do godziny 16.00, to nie odbieraj o 21.00 telefonu z pracy.

10 zasad slowlife
Oceń wpis